Rüyada Deniz Görmek

Deniz Görmek

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek, yaşamın ilk baştaki karmaşık halini, ifade eder. Deniz bizler için rüyada bütün bu yaşamın ortaya çıktığı kozmik bilinçtir. Daha da derinlerimize gömülür. Deniz bütün bu oluşu temsil eden bir imge olarak düşünüldüğünde rüyada durgun deniz, rüyada dalgalı deniz, derin deniz görmek vs. tabi ki birbirinden ayrı şeylere işaret edecektir.

Rüyada Sığ Deniz Görmek

Rüyada sığ deniz görmek, sizin o dönemdeki yüzeysel duygularınızın aynasıdır. Sığ denizin diğer özelliklerine bakarak -örneğin bulanık mı berrak mı, dalgalı mı durgun mu- zihninizdeki yüzeysel düşüncelerinizin mahiyetini açıkça görür ve onlara vermeniz gereken yönü, şekli tayin edebilirsiniz.

Rüyada Derin Deniz Görmek

Rüyada derin deniz görmek, dibini göremediğimiz ya da erişemediğimiz bir deniz görmek, iç dünyamıza eğilmemiz gerektiğini, eğer suyun dibini göremiyorsak, öncelikle zihnimizi gereksiz korkulardan ve düşüncelerden arındırmamız gerektiğini bize söyler. Sizin derin bir denize daldığınız rüyalarda rüyanın diğer öğelerini de hesaba katarak, zihninizin derinliklerine inme ve oradan size verilecek mesajları algılama zamanı gelmiş demektir.

Rüyada Fırtınalı Deniz Görmek

Rüyada fırtınalı deniz görmek, rüyada dalgalı deniz görmek tutkunun ifadesidir. Yoğun hissedilen bir duygu veya şehvet manasına gelir. Örneğin; derin ve çok dalgalı ve bulanık bir denize kendinizi attığınızı görüyorsanız bu, kendinizi sonunu göremediğiniz, sizi nasıl etkileyeceğini bilmediğiniz bir yoğun tutku ilişkisi içine attığınızı düşündüğünüz anlamına gelir. Birinin sizi bu duruma itmesi, bundan o kişiyi sorumlu tuttuğunuzun ipucunu size verebilir vs. Bu tutku her zaman kötü olmak zorunda değildir. Rüyanın yan öğeleriyle yorumlanması rüyacı açısından bu parçaların birleştirilmesi gerekmektedir. Tam tersi rüyada durgun deniz görmek varoluşsal anlamda daha huzurlu, daha dingin, daha dengede bir hali simgeler.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada deniz bir dalgalı bir sakinse, rüyada gelgitli deniz görüyorsanız bu da duygularınızın zaman içerisinde yükseldiğini ve alçaldığını gösterir. Deniz yükselince rüyada olanlar ve alçalınca rüyada olanlar size, duygu değişimlerinizin sizde nasıl etkiler yaratacağına dair işaretler barındırır.

Rüyada Koy veya Kumsal Görmek

Rüyada koy, kumsal, falez vb. şeyler görmek, bunların farkına varmak kadının cinselliğiyle ilgili olan imgelerdir. Buradaki olaylar bütün halinde yorumlanmalıdır. Örneğin burada bir hayvanın sesler çıkardığını, vahşi davranışlar sergilediğini görmek hayvani dürtülerinizin baskın olabileceğini gösterir.

Rüyada Kumsalda Olduğunu Görmek

Rüyada kumsalda olduğunu görmek, en az kumsalın kendisi kadar iç açıcı şeyleri ifade eder. Tabi eğer gördüğünüz ş rüyada kumsal ve deniz  temiz, iç açıcı bir haldeyse. Çünkü kumsal ve denizin birleşmesinin sizdeki tezahürü duygularınızla gerçeklik arasındaki bağlantıdır. Yani kumsal ve deniz duygularınızla gerçeklik arasındaki sınırı ifade eder. Bu ikisi arasında rüyada nasıl bir durum söz konusuysa, o durum sizin gerçeklik algınız ve duygularınız arasında da var demektir. Issız, boş, sakin, huzurlu hissettiğiniz bir kumsalda  duygusal netlik sizin için söz konusu demektir.

Bu Rüya 1008 Kere Görüntülendi.
Bu Rüya Dilara Ceylan Tarafından Yazılmıştır.

Rüyada Deniz Görmek İle İlgili Yazılan Rüyalar

  • E.A. (25.09.2018 Saat: 14:38) Bilgileri Gizlidir.
    Rüyamda denizdeydim su seviyesi dizimin altındaydı. Hamileydim yalnız bebeğim karnımda değil bacağımdaydı. Bir balina geldi ve kafasını bacağıma doğru değdirdi. Balina bebeğimi çok sevdi ben de neden seviyorsun diye sormadım.
  • F.A. (01.09.2018 Saat: 12:39) Bilgileri Gizlidir.
    Rüyada annem ve babam la 3 muz uzaktan bir deniz olduğunu görüyorduk ve ben ayağımı denize sokmak istediğimde denizin suyunun tamamen kuruduğunu gördüm balıklar da susuz kalmıştı bunun anlamı nedir?

Rüyanızı Paylaşın

Lütfen Bekleyin...