Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular : Rüyalar hakkında bilinmeyen tüm her şeyi sizler için neler olduğunu bulup ne anlama geldiklerini detaylıca paylaşıyoruz. Sıkça sorulan sorular hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri ve buradaki bilgilerin yetersiz olduğuna düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan bize bununla alakalı yazabilirsiniz.

Rüyalarım Bana Ne Anlatmaya Çalışıyor?

Rüyalarımız, bugüne kadar yapılan araştırmalardan öğrendiğimiz üzere bizlere bilinç seviyesine çıkarmadığımız, bilinç dışına ittiğimiz duygu durumlarımızla alakalı mesajlar gönderir. Kaygılarımız, dile getiremediğimiz hatta bazen farkında bile olmadığımız tutkularımız, korkularımız, endişelerimiz, umutlarımız rüyalarımızda farklı sembollerle ortaya çıkarak bizlere zihnimizi daha berrak şekilde algılama yolu açar.

Rüyalardan Yola Çıkılarak Terapi Yapılabilir mi?

Psikolojik terapi yöntemlerinin farklı ekollerden kaynaklı farklı şekilleri olsa da psikanaliz ekolünde rüyaların yukarıda bahsettiğimiz duygu durumlarını anlamada yeri çok büyüktür. Sağlıklı bir zihin yapısı arzu ediyorsak öncelikle kaygıları, umutsuzlukları, bağımlılıkları bir kenara bırakmalıyız. Fakat bu aşamaya gelmek için öncelikle bu duygularımızı tanımalı, onların farkına varmalıyız. İşte bu noktada rüyalarımız bize rehberlik edebilir. Rüya analizi başlı başına bir bilim dalıdır. Geleneksel rüya yorumuyla karıştırmamak gerekir.

Rüyalar Gelecekten Haber Verir mi?

Rüyalarının gelecekten haber verir biçimde imgeler taşıdığını söyleyen insanların olduğunu belirtmekle birlikte henüz bu mevzunun dini boyutu dışında, bilimsel boyutunda böyle bir gerçeklik saptanmamıştır. Fakat zaten davranışlarımız ve rüyalarımızın kaynağı beynimiz olduğu için bazı rüyalar bize gelecekte nasıl davranacağımızla ilgili tüyolar veriyormuş gibi görünebilir. Farkına varılmamış bir duygu ya da düşünce o günden sonra gün yüzüne çıktığında “Zaten rüyamda da görmüştüm.” Demek bize rüyanın gelecekten haber getirdiğini değil, alt beynimizde olan biteni farketmemizi sağlayıp, alt beyin ve üst beyin arasında sağlıklı bir bağlantı kurmaya yardımcı olduğunu gösterir.

Hayvanlar da Rüya Görür mü?

Evet. Hayvanları uykudayken izleme şansı olanlar farkedeceklerdir ki uykularında bazen birinin ya da birşeyin peşinden koşuyormuş gibi davranırlar. Henüz ne gördüklerini tam olarak bilemesek de rüya gördüklerini yapılan araştırmalar sonucu biliyoruz. Belki de minik dostunuz sizinle daha çok oyun oynadığı bir düş görüyordur , olamaz mı?

Körler Rüya Görürler mi?

Evet körler rüya görürler. Özellikle sonradan kör olmuş bireyler o güne kadar algılamış oldukları simgelerle alakalı rüyalar görmeye devam ederler. Doğuştan kör olan bireylerse simge ve sembollerden ziyade diğer duyular üzerine yoğunlaşan rüyalar görürler.

İslamiyette Rüyanın Yeri Nedir?

İslamiyette rüyaya ve rüya yorumuna çok değer verilmektedir. Rüya yorumuna işin ehli yaptığı sürece karşı çıkan bir tavrı olmamakla beraber sadece rüyanın bizer söyledikleriyle de hareket etmeyi doğru bulşmamaktadır. Sitemizde İslamiyet’in rüyaya bakışını daha detaylı şekilde ele aldığımız farklı bir bölüm de bulunmaktadır.

Neden Rüyayorumum? Neden Biz?

Öncelikle burdaysanız ve buraya kadar geldiyseniz zaten rüyalarınıza değer veren, zihninizin mesajlarını açık şekilde okumak isteyen bir insan olduğunuz aşikar. Biz burada size, hem her an ulaşabileceğiniz geleneksel rüya tabirleriyle hem de sadece size ve sizin beyninizde olan bitene özel rüya yorumumuzla sesleniyoruz. Türkiye’de bir ilk olan bu uygulamadan faydalanmanız ve kendinize giden yola bir taşı da bizimle koymanız bizleri çok mutlu edecektir.